rence
21 دی 1401 - 22:09

۱۹۱ پلاک زمین برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در فریدن واگذار شد

اصفهان- رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدن و بویین میاندشت از واگذاری ۱۹۱ پلاک زمین مسکونی در این شهرها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر از روابط عمومی راه و شهرسازی استان اصفهان، عبدالرضا فرجی درباره آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در ۲ شهرستان فریدن و بویین میاندشت، اظهار داشت: در راستای تأمین مسکن مردم، در مجموع ۱۹۱ پلاک زمین مسکونی برای ساخت ۵۰۲ واحد در این شهرستان‌ها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تحویل داده شد.

وی افزود: از این میزان زمین، ۱۲۰ پلاک مسکونی در شهر داران واقع در شهرستان فریدن برای ۳۶۰ نفر از متقاضیان طرح‌های حمایتی مسکن و ۷۱ پلاک مسکونی در شهر بویین میاندشت واقع در شهرستان بویین میاندشت برای ۱۴۲ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن بوده است.

الحاق ۳۶ هکتار زمین به محدوده‌های شهری داران و بویین

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدن و بویین میاندشت ادامه داد: برای تأمین اراضی مورد نیاز این طرح، اقدامات لازم در راستای الحاق ۳۰ هکتار زمین به محدوده شهر داران و الحاق شش هکتار زمین به محدوده شهر بویین میاندشت بعمل آمده که این موضوع با مالکان اراضی مطرح و جلسات تکمیلی جهت توافق با اشخاص در دست پیگیری است.

وی با اشاره به شناسایی اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی مطابق با قانون جهش تولید مسکن، گفت: براین اساس انتقال اسناد مالکیت حدود سه هکتار اراضی داخل محدوده شهرستان‌های فریدن و بویین میاندشت در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن انجام شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 971703